הפקות וידאו

סרט תדמית הינו חלון הראווה לעסק שלכם. 

בסימנים סרטי תדמית לאחר שנים של נסיון בהפקת סרטים זקקנו את התהליך להפקת סרט.

אז מהי הדרך האידיאלית ליצירת סרט תדמית ?

שלב 1- חזון. כמו בכל תהליך לפני שאנחנו נכנסים אליו חשוב שנדע מראש מה אנחנו מצפים לקבל בסוף ואת מה זה אמור לשמש.  הרבה פעמים אנחנו נכנסים לתהליכים כי "זה מה שנהוג לעשות" או כי מישהו אמר לנו שזה מהלך מתבקש אבל ללא הבנה עמוקה של היעד, ללא התוויית דרך כדי להגיע אליו וללא יכולת לבחון ולנתח את השלבים בדרך.  בתהליכים כאלו אנחנו לרוב מתבלבלים ומתקנים תוך כדי תנועה ולרוב מגיעים לתוצאה שהיא פחות איכותית ופחות אפקטיבית ממה שקיווינו לקבל. כשיש חזון קל להתוות דרך, להציב מטרות ביניים ולבחון את עצמנו אם הצלחנו לעמוד ביעדים.  כנראה שהחוכמה הזאת רלוונטית לחיים בכללותם אבל כרגע אנחנו מדברים על סרטי תדמית 🙂 

שלב 2- בחירת נותן שירות. נותן השירות שלך הוא למעשה שותף לדרך. אתם אמורים לעבור תהליך של יצירה יחד. הוא אמור להיות מקצועי , לדעת לנווט ולהכווין אבל גם להיות נגיש ופתוח, לשמוע רעיונות ובעיקר להכיר ולהבין את המטרה של הסרט. במקרים רבים אנחנו בוחרים נותן שירות רק על בסיס מחיר, באופן טבעי אנחנו רוצים לקחת את מי שנתן את ההצעה הזולה ביותר אבל הרבה פעמים למחיר זול יש מחיר… עבודה לא מקצועית, חוסר נגישות, אטימות של נותן השירות. יצירת סרט תדמית יכולה להיות תהליך ארוך וגם בהרבה מקרים הוצאה לא פשוטה לעסק. חשוב מאוד שהדרך והשותפות עם יוצר הסרט תהיה מבוססת על אמון והפרייה הדדית כדי שסרט התדמית  יהיה איכותי ואפקטיבי וישיג את התוצאות הרצויות.

שלב 3- רעיון וכתיבת תסריט. לאחר שהבנו מה אנחנו רוצים להשיג ובחרנו נותן שירות הגיע זמן כתיבת התסריט לסרט התדמית. כתיבת התסריט שקולה לביצוע שרטוט של בניין לפני שבונים אותו. אין לצאת לצלם סרט לפני שיש תסריט כתוב ומאושר, רצוי מפורט כמה שיותר. השלב הזה הוא אחד השלבים הקריטיים ביצירת סרטי תדמית, עלול להיות קצת מתיש כי באופן טבעי אנחנו רוצים ליישם כמה שיותר מהר את העבודה שלנו אבל כל זמן שנשקיע עכשיו בתסריט מהודק כך נחסוך אחר-כך בתיקון טעויות  ובזבוז מיותר של זמן וכסף.

שלב 4- אישור תקציב פרוייקט ויציאה לדרך.  בדרך כלל פרוייקט הפקת סרט תדמית מתחלק לשני חלקים עיקריים:

 1- הצגת הרעיון וכתיבת התסריט שמתומחרים בנפרד.

 2- ההוצאה לפועל של הפרוייקט, שלב הצילומים והעריכה. 

אנחנו ממליצים לחלק את הפרוייקט ככה על מנת שתשאר נקודת יציאה למקרה שלא עלה רעיון מספיק טוב או שהתסריט לא תואם לציפיות של הלקוח. חלוקה כזאת תהיה הוגנת ולא תשאיר אף אחד מהצדדים ממורמרים במידה ודברים לא הולכים כמו שצריך.

שלב 5- יציאה לצילומים. הגיע היום הגדול ויצאנו לצילומים. חשוב מאוד לעבוד לפי לו"ז מסודר, לדאוג שכל הלוקיישנים שמיועדים לצילום מוכנים, שכל האנשים שמצלמים אותם מעודכנים וייצוגיים.  כפי שאמרנו כבר מקודם חשוב שהכל יהיה ידוע מראש בהתאם לתוכנית ולא להשאיר דבר ליד המקרה. אף על פי כן דברים בלתי צפויים נוטים להתרחש גם כשהכל מסודר ולכן מומלץ מאוד למנות מטעם החברה במידה ואתם יכולים להרשות לעצמכם מתאם הפקה, מישהו שהתפקיד שלו יהיה לקשר בין צוות ההפקה של סרט התדמית לבין החברה. שינויים בלו"ז, תיאומי לוקיישנים ומרואיינים. תיאום הפקה יכול לחסוך הרבה זמן וכסף בהפקת סרט תדמית.

שלב 6- עריכת סרט. עריכת סרט מחולקת לשני חלקים. לחלק הראשון אנחנו קוראים "Offline" ועקרו עריכת תוכן של הסרט ןעריכת ויזואליה בסיסית. פה המקום שלכם קצת לשחרר ולתת לחברת ההפקה ולבמאי לעבוד בשקט ולהעמיד מבנה  על פי התסריט שסוכם מראש. בסוף השלב הזה תוכלו בעצם לצפות בסרט ולתת דגשים על מה שצריך לתקן. לחלק השני של העריכה אנחנו קוראים "Online"  ועקרו סגירת הסרט מבחינה ויזואלית, גרפית, גימור עבודת סאונד וצבע. זהו השלב האחרון בהחלט ביצירת הסרט והוא יבוצע רק אחרי אישור סופי שלכם למבנה הסרט.

אז זהו, מקווים שעזרנו קצת, תזכרו שהכי חשוב זה החזון ולא רק בסרטים 😉 במידה והצלחנו לעניין אתכם נשמח גם לספק את השירות.

אתם מוזמנים לצפות כאן בדוגמאות לסרטי תדמית שהפקנו. 

סימנים הפקת סרטי תדמית ושירותי צילום.  

 

 

 

  • סרטי תדמית
  • תיעוד כנסים ואירועי חברה
קידום בגוגל קידום בגוגל