סרט תדמית, דברים שחשוב לדעת קצת לפני שיוצאים לצלם

30.1.2018

אז בסופו של דבר הבנתם שכדי לייעל את השיווק שלכם העסק זקוק לסרט תדמית טוב. היה קשה להשתכנע, כי זה יקר, כי יש אתר, זה מיותר וכבר צילמתם עם הפלאפון והעלתם לפייס. אבל משהו בכל זאת בסוף לא עבד והיה חסר, כמו חלון ראווה יפה לעסק שיגרום לאנשים לרצות לשמוע יותר וימשוך אותם פנימה. עם התובנה הזאת אתם רצים לחברה להפקת סרטים ומבקשים לקבל הצעת מחיר לסרטון תדמית מנצח אבל אולי בכל זאת צריך לחכות עוד רגע ולהבין קצת יותר מה הצורך ומה אנחנו רוצים להשיג שניה לפני שמתחילים לצלם.   

להלן רשימת שאלות קטנה ששלפתי מהכיס וחשוב לדעת את התשובות לכל אחת מהן לפני שיוצאים לדרך:

  1. שאלה: מהי מטרת הסרט? תשובה: למכור 🙂
    ברור שלמכור אבל את מה?  האם אתם רוצים סרטון תדמית שיציג באופן כללי את העסק וימכור דימוי או שאולי אתם רוצים למכור מוצר או שירות ספציפיים? מאוד חשוב לדעת מראש מה המטרה, מה הסרט מנסה להשיג,  זה ימקד את היוצרים בתהליך יצירת הסרט ויביא בהכרח לתוצאה מדוייקת ואפקטיבית יותר.
  1. מי קהל היעד של הסרט? רצוי עד כמה שניתן לאפיין ולמקד את קהל היעד של הסרט. האם מדובר בקהל מבוגר או קהל צעיר? האם ישראלי או בינלאומי? גברים או נשים? שוב, ככל שנוכל למקד את התשובה כך יתאפשר ליצור סרט שמדבר בשפה שתתאים לקהל הצופים הרצוי. האומנם שיש אלמנטים שהם מוצלחים לקהלים רחבים למשל שימוש בהומור בדרך כלל יתפוס קהלים רחבים או אלמנטים של הפתעה בסרט אבל מצד שני אם לא נדבר נכון אנחנו עלולים לפספס או לפגוע ברגשות של קהלים מסויימים.
  2. מה הסיטואציה שבה יצפו בסרט? האם הסרט מיועד לתערוכה? לכנס? לפגישות עסקיות? לאתר אינטרנט או רשתות חברתיות? ברוב המקרים אגב התשובה איננה חד משמעית כי רובנו מציגים את הסרט בסיטואציות שונות כלומר גם התערוכה וגם באתר למשל אבל עדיין יש מטרה עיקרית ואין דין סרט תערוכה כדין סרט אתר אינטרנט. בסיטואציות מסויימות נעדיף למשל לא להשתמש בסאונד קריינות כי הסביבה תהיה רועשת והסרט ילך לאיבוד לכן נעדיף להשתמש בגרפיקה בכדי להעביר את המסרים.
  3. השאלה הזאת נובעת מתוך שתי השאלות הקודמות: האם הצופים הם קהל שבוי שלנו כמו בפגישה עסקית, או קהל שאנחנו רוצים ללכוד את תשומת ליבו באינטרנט או בתערוכה?

סוף דבר, אם נדע לענות על ארבעת  שאלות הבסיס האלו נוכלליצור ליצור סרט תדמית שיקלע למטרה, יהיה רלוונטי, אפקטיבי ומוכר! 

אצלנו בסימנים – בית הפקה לסרטי תדמית נוכל לייעץ וללוות אתכם לאורך כל תהליך יצירת הסרט החל משלב הבנת הצורך וניתוח קהל היעד, כתיבת התסריט, הצילומים, העריכה ועד לסגירת הסרט כפי שאנחנו עושים כבר יותר מחמש עשרה שנה. הסטודיו מנוהל ע"י יריב ויינברג, צלם ויוצר וידאו וסטילס, וממוקם באיזור פסטורלי, ירוק ושקט בצפון הקרוב, בישראל הכל קרוב 😉  

אתם מוזמנים.

נשמח לעמוד לרשותם

לקביעת פגישה ללא התחייבות

אולי יעניין אותך גם

סרט תדמית, דברים שחשוב לדעת קצת לפני שיוצאים לצלם

סרט הדרכה

שיווק בוידאו

קידום בגוגל קידום בגוגל