להתאים את עצמנו בכל יום מחדש- צילום סרטי תדמית בעולם מתעדכן תמידית

13.6.2017

לפני מספר שנים לא רב שכרו את שירותי כצלם יזמים ישראליים שרצו לקדם מכירה של שטח שהם רכשו ברומניה. לצורך ההפקה הוטסתי לחו"ל לשלושה ימים, הליקופטר הושכר עבור הצילום שהטיס אותנו לאתר המדובר, שם כמו סצינה שנלקחה מסרט פעולה עמד ההליקופטר באויר ואני כאחרון הגיבורים עם דלת פתוחה, מצלמה בידיים, רגלים משתרבבות החוצה ,מצלם את השטח שמלמטה. אין צורך להסביר שהיה מדובר בעלויות הפקה גבוהות מאוד. כיום, אם הצורך היה עולה, הם היו יכולים לשכור צלם עם קוואד (הליקופטר זעיר על שלט עם מצלמה קטנה שמחוברת אליו) ולהשיג צילומי שטח ונוף מרהיבים מהאויר באיכות גבוהה מאוד ובמחיר נמוך.

העולם משתנה ולפעמים, אפילו שכואב, אנחנו צריכים להתאים את עצמנו לשינויים כדי לא להשאר מאחור. עולם הצילום והפקות הסרטים מתעדכן בקצב מטורף, כמעט ברמה יומיומית. ציוד חדיש, אביזרים, איכויות צילום שבעבר היו בחזקת חזון נפרץ היום אפשריות ונגישות לכל אחד.

לצד השינוי הטכנולוגי ובסינרגיה איתו מתחולל עוד שינוי מעניין והוא ההתרגלות שלנו כצופים לצפות במגוון פורמטים רחב ואקלקטי של חומרי וידאו ממקורות שונים ומגוונים. רגע אני מסביר… חלק גדול מהסרטים הויראליים שאנו רואים כיום בעיקר במרחבי הרשת צולם ממצלמות וידאו של טלפונים סלולאריים, יש ז'אנר שלם של סרטי תאונות דרכים ממצלמות דשבורד ברוסיה, כמובן סרטי אקסטרים למינהם שמצולמות ב-Gopro, סרטי תדמית ב- DSLR ועד מצלמות קצה איכותיות מאוד. העין שלנו רגילה ולא פוסלת שום אמצעי צילום. צילום איכותי ומוקפד הוא מאוד חשוב לתדמית אבל תופעת הסרטים הויראליים ברשתות החברתיות מלמדת אותנו שישנם דברים חשובים אף יותר. ממש עד לא מזמן צלמים וכל מני מביני עניין התפלצו מסרטים שהועלו לרשת כשהצילום מצולם אנכית (באופן טבעי למי שמחזיק פלאפון) ולא באופן אופקי כפי שבנויות מצלמות מסורתיות. כיום הצילום האנכי הוא חלק מהשפה, אין כזה דבר צילום נכון או לא נכון, הצופה רגיל ומכיל את הכל, העיקר הוא הרעיון ואם הרעיון טוב כל האמצעים כשרים . 

אז הציוד השתנה ובכל יום מתעדכן והצופה השתנה ונדמה שראה כבר הכל וכיוצרי סרטים המטרות שלנו כיום הן מאתגרות במיוחד; להצחיק, להפתיע, לעניין, לרגש… בעצם המטרה לא השתנתה, זאת אותה המטרה מאז ומתמיד רק שהפאלטה הרבה הרבה יותר רחבה.

כיוצרים אנחנו צריכים להכיר את השינויים, לשלוט בכל הכלים על הפאלטה ובעיקר להבין את השוק החדש ולדעת איך להתבלט בו.

סרט קד"מ שערכנו לאייל אלוני מתוך חומרי וידאו קיימים ממקורות שונים.

נשמח לעמוד לרשותם

לקביעת פגישה ללא התחייבות

אולי יעניין אותך גם

סרט תדמית, דברים שחשוב לדעת קצת לפני שיוצאים לצלם

סרט הדרכה

שיווק בוידאו

קידום בגוגל קידום בגוגל